poniedziałek, 6 października 2014

Książki na jesienne wieczory

6/10/2014

Jesień, a wraz z nią coraz dłuższe wieczory, sprzyjają chwilom relaksu: kubek gorącej herbaty, ciepły koc, książka w dłoni. Jako że uwielbiam czytać książki, to chciałabym dzielić się z Wami moją subiektywną opinią o tych, które ostatnio przeczytałam. Zaznaczam, że celowo nie będą to typowe recenzje. Ja mimo, że czytam dużo, nie zapoznaję się wcześniej z recenzjami. Mało tego, nie czytam też opisu na tylnych okładkach, bo boję się, że zdradzą mi o czym książka jest. Gdy zaczynam lekturę, lubię gdy ma ona u mnie "czystą kartę". Podczas wyboru najczęściej kieruję się średnią ocen danej książki na znanym portalu czytelniczym oraz niestety czasami okładką. Zapraszam do śledzenia moich czytelniczych postów. A ja obiecuję, że moje opinie nie będą spoilerami, nie popsuję Waszego ewentualnego randez vous z daną książką. Rozpoczynam więc cykl wpisów, które co jakiś czas będą pojawiały się na blogu. Dajcie znać, czy w ogóle interesuje Was ta tematyka. Będę uradowana, jeśli również polecicie mi jakieś ciekawe pozycje.


"Sekretne życie CeeCee Wilkes" Diane Chamberlain - książka autorki, której powieści pochłaniam w zastraszająco szybkim tempie. Jest to literatura, którą bardzo dobrze się czyta. Autorka zręcznie porusza tematy trudne takie jak śmierć, kłamstwo, trudna miłość. Z każdą stroną byłam ciekawa, co będzie dalej i nie mogłam się od czytania oderwać. Myślę, że jest to najlepszy powód, by po nią sięgnąć.


"Bridget Jones. Szalejąc za facetem" Helen Fielding - wybrałam ją z czystej ciekawości, lecz przyznaję, że nastawiona byłam do niej sceptycznie, ponieważ poprzednie dwie części, przez które przebrnęłam ładnych parę lat temu, mnie zanudziły. Jakież było moje zdziwienie już na samym początku. Okazało się, że trzecia część jest bardzo zabawna. Nieczęsto zdarza mi się wybuchać śmiechem podczas czytania, a w tym przypadku tak było. To grube tomiszcze, pochłonęłam w dwa dni. Jeśli szukacie czegoś lekkiego i przyjemnego, ale jednocześnie na przyzwoitym poziomie, polecam.


źródło zdjęcia: woblink.com

"Masa o kobietach polskiej mafii" - to wywiad dziennikarza Artura Górskiego z jednym z najbardziej znanych członków gangu pruszkowskiego, który obecnie jest świadkiem koronnym. Tematyka życia mafijnego może intrygować i ciekawić, dlatego jest wiele książek oraz filmów poruszających tę kwestię. Ta pozycja jest kolejną, lecz tym razem głównie o kobietach członków mafii: dziewczynach, żonach, kochankach. W tej książce poruszono tematy takie jak: struktura mafijna, codzienne opiewające w luksusy życie, bezkarne przestępstwa, łatwe pieniądze i kobiety. Wrażliwych przestrzegam: rozmowa ta jest bardzo wulgarna, przepełniona dokładnymi opisami "osiągnięć" Masy i jego kolegów. 

źródło zdjęcia: empik.com

2 komentarze:

 1. super!!
  Pozdrawiam,
  Ola z Fashiondoll.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. zastanawiałam się ostatnio nada zakupem "Bridget Jones. Szalejąc za facetem" Helen Fielding. Miałam te same obawy co ty kochana, dziękuje za recenzje tej książki. Przy najbliższe wizycie w Empiku zakupię ją bez żadnych obaw :)
  Pozdrawiam serdecznie
  Zocha-Fashion

  OdpowiedzUsuń